Plac św. Jana 1, 67-400 Wschowa dps.wschowa@onet.pl 65 540 22 27

Domek lustrzany

DZIECI OTRZYMAŁY PIERWSZY ŚWIĄTECZNY PREZENT!

A to wszystko dzięki wspaniałym ludziom, których poruszyło cierpienie niewinnego dziecka.
Domek lustrzany pozwala skupić uwagę dziecka na własnej mimice, gestykulacji, ruchach, co wpływa na kształtowanie u niego świadomości własnej osoby, ciała, poszczególnych jego części oraz orientacji w przestrzeni. Dzięki obserwacji siebie samego dziecko zapamiętuje wyraz twarzy przy wykazywaniu różnych emocji, uczy się naśladowania. Skupianie uwagi na własnym lustrzanym odbiciu pobudza do przybliżania się i oddalania, wykonywania min, ruchów itp. Kolumny wodne zamontowane w domku skupiają uwagę dziecka na unoszących się w górę pęcherzykach, zmieniających się kolorach wody, zachęca do dotykania. Stymuluje wzrok, słuch (odgłosy bulgoczącej wody) oraz dotyk (delikatne drgania). W naszym domku znajdują się również światłowody dzięki którym dziecko skupia uwagę na zmieniających się kolorach. Terapeuta zachęca dziecko do dotykania światłowodów, przesuwania po nich rączkami, chwytania, unoszenia. Dziecko można owinąć wiązkami światłowodów, dotykać poszczególnych części ciała, pobudzać receptory wzrokowe. Dzieci mogą zaplatać wiązki i układać z nich różne wzory.
Domek lustrzany jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia Sali Doświadczania Świata. Dzięki niemu dzieci niepełnosprawne mogą doświadczać nowych wrażeń słuchowych, wzrokowych i ruchowych. Mogą się zrelaksować, wyciszyć i zapominać o doznanych krzywdach.
Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali środki finansowe na zakup sprzętu. Zdjęcia, które prezentujemy poniżej nie oddają w pełni rzeczywistych wrażeń jakie doświadczają dzieci. Widok naszych pociech uśmiechniętych i zadziwionych daje nadzieję i siły oraz mobilizuje do dalszej pracy. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą zapewne dla wielu z nich najszczęśliwszymi w życiu. Dzięki Wam możemy choć trochę wynagrodzić im cierpienie jakie niosą na swych barkach, niejednokrotnie włożone przez tych, którzy powinni je kochać i bronić.

testgaleria/DomekLustrzany{/gallery}

Z serca dziękujemy:
„MACBUD” – Panu Maciejowi Kałużyńskiemu ze Zgierza
PHARMACO.PL PHARMA CONSULTING POLSKA – Panu Mariuszowi Ratyńskiemu z Kłodawy
Panu Tomaszowi Szmit z Puław
Pani Izabeli Baranowskiej – Regut z Celestynowa
Pani Adriannie Surwiło z Warszawy
Pani Beacie Katarzynie Szymańskiej z Łęgonia
Pani Katarzynie Dąbrowskiej z Bielin
Pani Sabinie Siwy z Warszawy
Ofiarodawcom, którzy chcieli pozostać anonimowi


NIECH DOBRY BÓG WYNAGRODZI WASZĄ HOJNOŚĆ I ZAPISZE ZASŁUGI W KRÓLESTWIE NIEBIESKIM