Rozważanie I

Bądź uwielbiony Panie w tym Przenajświętszym Sakramencie. Bądź uwielbiony Panie, który jesteś obecny tu i teraz. Bądź uwielbiony Panie w każdym z nas, w naszej codzienności tej pięknej i tej trudnej. Bądź uwielbiony Panie teraz i w każdej godzinie i minucie mojego życia.

cisza

pieśń: Błogosław duszo moja Pana

Panie Jezu stajemy tu przed Tobą z tym wszystkim, co kryje się w naszych sercach. Z tym co w nich wzniosłe i święte, ale też z tym co w nich bolesne, a także chore i krwawiące. Ty Panie masz moc przeniknąć nasze zbolałe serca, uzdrowić je i uczynić zdolnymi do rzeczy wielkich. Dziś proszę Cię Panie, abyś wszedł w moje serce; abyś dotknął tego co kryje się w najgłębszych jego zakamarkach; abyś dotknął tego czego ja dotykać nie chcę; abyś uzdrowił to czego może dziś bardzo się wstydzę; to czego wolałbym, aby nigdy nie ujrzało światła dziennego. Tylko ty Panie, Boski lekarzu możesz przemienić moje życie, otworzyć mnie na piękno, które jest wokół mnie, a którego często nie potrafię dostrzec.

 pieśń: Jezu Ty masz moc uzdrowić moje ciało

cisza

pieśń: Podnieś mnie Jezu i prowadź do Ojca

Panie Jezu chcę stanąć przed Tobą ogołocony z tego, co przeszkadza mi być szczęśliwym. Proszę zedrzyj z mojej twarzy wszystkie maski, które zakrywają prawdziwe moje piękno. Panie pomóż mi dostrzec Twoje Oblicze w moim. Wiem, że stworzyłeś mnie jako najpiękniejsze Twoje dzieło. Wiem, że w mojej twarzy odbiłeś swoje Przenajświętsze Oblicze. Wszystko to wiem, ale tak trudno mi w to uwierzyć. Wydaje mi się, że jestem taki grzeszny, niegodny oglądać Ciebie Wszechmogącego Boga. Panie spraw, abym przejrzał; spraw abym dostrzegł w sobie to piękno, które Ty widzisz. Daj mi Panie twoje spojrzenie, spojrzenie pełne blasku, prawdy i miłości.

pieśń: Dotknij Panie moich oczu

cisza

pieśń: Daj mi usłyszeć Twój głos

Panie Jezu dziękuję Ci za to że mnie kochasz miłością bezgraniczną. Za to że mnie kochasz nawet wtedy, kiedy zapominam o Tobie; nawet wtedy kiedy w moim życiu pojawiają się inne bożki – pycha, zazdrość, bogactwo, sława, ludzka opinia – Ty Panie najlepiej znasz wszystkie moje grzechy i niedoskonałości. Ty wiesz jak często zbrudzone jest moje wnętrze i mimo to nie brzydzisz się mną. Choć tak często odwracam się od Ciebie, Ty nadal jesteś przy mnie. Dziękuję Ci Panie, że trwasz przy mnie mimo moich ciągłych upadków; Ty wciąż mnie podnosisz, bierzesz na ramiona jak tą zagubioną owieczkę.

pieśń: Tak mnie skrusz, tak mnie złam

Cisza

pieśń: Byłem sam

Adoruję Cię Panie miłości moja;
Adoruję Cię Mistrzu mój najmilszy;
Adoruję Cię Chryste ukrzyżowany z miłości dla mnie;
Adoruję Cię Zmartwychwstały ze śladami męki;
Adoruje Cię Ojcze mój bezgranicznie kochający;
Adoruję Cię mój Przyjacielu, który nigdy nie zostawiasz nie samego

pieśń: Twoja miłość jest jak ciepły deszcz

Adoruję Cię Panie któryś umiłował mnie bezgranicznie
Adoruję Cię Panie, który przebaczasz mi wszystkie grzechy i przewinienia
Adoruję Cię Panie, który zawsze dajesz mi druga szansę
Adoruję Cię Panie i adorować będę do końca moich dni

pieśń: Nic nie musisz mówić nic

Cisza

pieśń: Twoja miłość jest jak ciepły deszcz

Panie Jezu czas mi wrócić do moich obowiązków. Uzdrów mnie Panie; daj Panie, aby kochał tak jak Ty; aby spojrzenie moje było pełne czułości i miłości względem innych; aby myśli moje były jak Twoje; aby czyny moje ukazywały ludziom, że jesteśmy przyjaciółmi.

pieśń: Przyjaciela mam

Pieśń na zakończenie: Wystarczy byś był